5 نکته مفید برای داشتن موهایی سالم

مجتبی امامی
29 دی 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
امتیاز بدهید

5 نکته مفید برای داشتن موهایی سالم

داشتن موهای درخشان و زیبا برای تمامی افراد مهم و ضروری می باشد. اگر به این فکر می کنید که چگونه موهایی سالم داشته باشید، و چگونه موهای خود را سالم نگه دارید، راهنمای سریعی در زیر ایجاد کرده ایم.

نکته 1: به دنبال عناصر کلیدی در مراقبت از موهای خود باشید

درست مانند مراقبت از پوست، ترکیبات مناسب در موهای شما می تواند نتایج جدی به شما بدهد. برای داشتن موهای درخشان و سالم به دنبال مواد مغذی، آبرسان و شاداب کننده مو باشید. اگر با شوره سر مبارزه می کنید، به دنبال موادی مانند پیریتیون روی و کربنات روی برای مبارزه با پوسته پوسته و تحریک پوست سر باشید.

نکته 2: زیر دوش خنک شوید

هیچ چیز به اندازه دوش آب گرم رضایت بخش نیست، اما اگر دمای آن را کم کنید، موهایتان از شما تشکر خواهند کرد. هنگامی که دوش شما خیلی گرم است، موهای شما را خشک می کند و ظاهر و حالتی ضعیف به آنها می دهد. همچنین می تواند شوره سر را با تحریک و خشک کردن پوست سر افزایش دهد. اگر می‌خواهید موهای درخشش بیشتری به موهای خود اضافه کنید، آخرین آبکشی سرد را قبل از خروج از حمام انجام دهید تا به بسته شدن پوشش موهایتان کمک کنید و ظاهر آن‌ها را درخشان تر کنید.

نکته 3: پوست سر خود را فراموش نکنید

موهای سالم از پوست سر شروع می شود. شوره سر نه تنها آزاردهنده است، بلکه می تواند به موهای شما آسیب برساند. هنگامی که مو از پوست سر تحریک شده و پر از شوره سر رشد می کند، آسیب قابل توجهی به پوشش مو می رسد. خارش و خراش همراه با شوره سر می تواند به مو آسیب برساند و حتی بیشتر ضعیف شود، در نتیجه موهای ضعیف بیشتر مستعد شکستگی هستند. بنابراین مطمئن شوید که از محصولاتی استفاده می کنید که نه تنها برای موهای شما مفید هستند، بلکه برای پوست سر شما نیز مفید هستند.

نکته 4: موهای شکننده و ضعیف شده خود را اصلاح کنید

موهای ضعیف و شکننده نه تنها ظاهر شما را پایین می‌آورند، بلکه می‌توانند به قسمت‌های سالم موهایتان آسیب بزند. وقتی که مو خوره دارید و انتهای موی شما دوشاخه دارید، فقط انتهای موی شما آسیب نمی بیند، هر چه بیشتر آنها را داشته باشید، بیشتر به سمت بالا حرکت می‌کنند و در این فرآیند به کل رشته آسیب می‌رسانند. هر شش هفته یکبار کوتاه کنید تا انتهای موهایتان و بقیه موهایتان سالم بمانند.

نکته 5: از نرم کننده غافل نشوید

فکر می کنید به نرم کننده نیاز ندارید؟ ممکن است مو و پوست سر شما متفاوت فکر کند. شامپوها برای تمیز کردن موهای شما عالی هستند، اما به اندازه یک حالت دهنده خوب، مو و پوست سر را تغذیه نمی کنند. اگر به استفاده از نرم کننده عادت ندارید یا نمی خواهید روال یک باره خود را تغییر دهید، به سراغ شامپو و نرم کننده 2 در 1 بروید که فواید هر دو را در یک بطری دارد.

این نکات را دنبال کنید تا موهای شما در کمترین زمان ظاهر و سالم بنظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

8 راه برای حفظ سلامت ناخن ها

8 راه برای حفظ سلامت ناخن ها

8 راه برای حفظ سلامت ناخن ها مراقبت منظم از ناخن منجر به ناخن‌های سالمی می‌شود که می‌توانید ...
مجتبی امامی
16 بهمن 1400
نوع پوست من چیست

نوع پوست من چیست ؟

نوع پوست من چیست ؟پوست به طور کلی به یکی از چهار دسته: نرمال، چرب، خشک و ...
مجتبی امامی
18 بهمن 1400
Face wash یا شوینده صورت طبیعی چیست

Face wash یا شوینده صورت طبیعی چیست

Face wash یا شوینده صورت طبیعی چیست شوینده های صورت یا Face wash، پاک کننده های مبتنی بر ...
مجتبی امامی
09 بهمن 1400
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader